Ubytování ve Finsku

Finsko není země bohatá na hotely. Hotely všech kategorií najdeme především v Helsinkách a některých dalších větších městech. Naprostá většina Ubytovani ve Finskunávštěvníků této země však dává přednost ubytování v chatách, které jsou většinou v soukromém vlastnictví. Součástí téměř každé chaty je vybavená kuchyně, sociální zařízení a sauna. Některé z nich disponují i vlastním molem a lodí.

Levnější variantu ubytování nabízejí mládežnické ubytovny a hostely. Nabídka tohoto typu je široká – od ubytoven na venkově, přes rekonstruované panské domy po vysokoškolské koleje, které v době letních prázdnin fungují jako hostely.

I v této destinaci můžeme využít služeb kempů, z nichž je většina otevřena pouze v době letní sezony, tedy od května do září. Kempovat se smí i mimo tato zařízení, ale musíte mít povolení majitele pozemku, na kterém se chystáte utábořit. Ve všech národních parcích jsou turistům navíc zdarma k dispozici skvěle vybavená tábořiště, jejichž součástí bývá hygienické zázemí.  

 

 

Průvodce Finskem

Zájezdy do Finska

Základní informace o Finsku

Historie Finska

Památky ve Finsku

Příroda ve Finsku

Kultura ve Finsku

Kuchyně ve Finsku

Tipy na výlety ve Finsku

Ubytování ve Finsku

Česko-finský a finsko-český online slovník

Kde, kam a jak v Finsku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Finska

Åland Hame Jižní Finsko Keski-Suomi Kuopio Kymi Laponsko Mykkeli Oulu Pohjois-Karjala Turku ja Pori Uusimaa Vaasa Východní Finsko Západní Finsko
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde